Jesteś na: Aktualności Wkrótce wakacje... a może by tak...
Wkrótce wakacje... a może by tak zjeść w pierwszej restauracji solarnej w Polsce?

Wkrótce wakacje... a może by tak zjeść w pierwszej restauracji solarnej w Polsce?

13.05.2014

W Poznaniu, na moście Jordana w zeszłym roku otworzono pierwszą w Polsce restaurację solarną. Jej nazwa to Sun Bridge. Zachwyt klientów wzbudza niecodzienny, trochę kosmiczny wystrój i pyszne jedzenie.

 

Solar kitchen wykorzystywane są na całym świecie i cieszą się coraz większą popularnością. Wykorzystanie energii słońca w kuchni, podczas przygotowywania posiłków ogranicza się zwykle do gwarantowanego dostępu do przegotowanej wody.

Pracownicy restauracji Vine Brigde wymyślili projekt Sun Brigde i za pomocą kuchenek - solarów będą przygotowywać potrawy pod gołym niebem. Przygotowywanie posiłków tą ekologiczną metodą wzbudza duże zainteresowanie, chętnych którzy będą chcieli spróbować nietypowo przygotowanych dań na pewno nie zabraknie. Dania przygotowywane na kuchenkach solarnych będą tanie, zdrowe i co najważniejsze podczas ich przygotowania nie będzie emisji zanieczyszczeń.

Poznański Vine Bridge  nie pierwszy raz eksperymentuje w kuchni. Po świetnie funkcjonującej DARK RESTAURANT, w której spożywa się potrawy w całkowitej ciemności, przyszedł czas na wykorzystanie energii słonecznej. Takie proekologiczne postawy przyciągają zaciekawionych klientów. W ofercie Vine Bridge jest też miejsce, w którym przygotowuje się dania z owadów i dziko rosnących roślin. Promowanie ekologicznych postaw jest bardzo chwalone przez konsumentów, szczególnie kiedy w parze z ochroną środowiska przychodzi możliwość skosztowania nietypowo przygotowanych potrawa.

Wszystkich zainteresowanych nową restauracją informujemy, że Sun Brigde będzie funkcjonowało w każdy weekend przez całe lato na moście Jordana. Oczywiście wszystko zależy też od ilości słonecznych weekendów.

« Powrót