Jesteś na: Aktualności Targi GreenPower
Targi GreenPower

Targi GreenPower

07.01.2016

GreenPower to Międzynarodowe Targi Energii Odnawialnej, które odbędą się w dniach 10 – 12 maja 2016 roku w Poznaniu. Uczestnictwo w tego rodzaju przedsięwzięciu daje możliwość zapoznania się z bogatą ofertą rynku odnawialnych źródeł energii. Na Targach będą również poruszane kwestie tendencji i prognoz rynkowych na kolejne miesiące.

Na podstawie danych z Urzędu Regulacji Energetyki (URE) i Instytutu Energetyki Odnawialnej rok 2016 będzie należał do systemów fotowoltaicznych.  URE podaje, że do tej pory całkowity potencjał w PV w Polsce wynosi około 65 MW. Prognozy na 2016 rok mówią o tym, że potencjał ten może wzrosnąć nawet o 300 MW. Korzystanie z mikroinstalacji odnawialnych źródeł energii, w tym fotowoltaiki, jest łatwiej dostępne dzięki systemowi taryf gwarantowanych, dotacjom unijnym i dofinansowaniom, np. w ramach programu Prosument. Nabór wniosków o dofinansowanie w ramach programu Prosument finansowanego przez NFOŚiGW odbywa się cyklicznie.

Targi GreenPower odbywają się w Polsce nie po raz pierwszy. Poprzednia edycja odbywała się równolegle z targami EXPOPOWER. W przedsięwzięciu brało udział ponad 200 wystawców z całego świata: Austrii, Belgii, Chin, Holandii, Litwy, Niemiec, Polski, Rumunii, Szwecji, Węgier i Włoch.  W czasie trwania wystawy zwiedziło ją prawie 8000 osób.

Na Targach GreenPowwer można znaleźć ekspozycje, które obejmują zarówno produkty,  jak i usługi i rozwiązania z zakresu energii odnawialnych źródeł. Targom towarzyszą seminaria, spotkania branżowe, różnego rodzaju prezentacje, dzięki którym można nabyć najnowszą wiedzę z sektora OZE.

W 2016 roku główną atrakcją Targów będzie m.in. Park Techniki Solarnej. Zapowiedziano także seminarium na temat: Samowystarczalne energetycznie gospodarstwo agroturystyczne” oraz forum dotyczące „Fotowoltaiki dla każdego”. Udział w Targach GreenPower jest bezpłatny dla profesjonalnych zwiedzających, należy jednak dokonać wcześniej rezerwacji na stronie targów i pobrać bilet upoważniający do wejścia na teren imprezy.
« Powrót